Retorpia
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Torpia varianta 2013-2014 MF

4 participanți

In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  skimmere Mier Ian 08, 2014 6:26 am

Dupa multe chestii care s-au facut pe torpia s-au ajuns sa se faca si smecherii,cum ca s-ar fura conturi si altele.Dar un cont nu se poate fura daca nu se stie parola.Daca intra mai multi pe cont atunci e clar ca e o intelegere si se trateaza ca multiacount in grup!
Hai sa desfasuram secventele:
Tabel de discuţii » Cine m-a enervat azi!?
05-01-2014 23: 22
Spartacus
Maestru
Bun
avatar
serverul asta chiar ma enerveaza....de 3 ori m-a scos de pe joc!
06-01-2014 01: 22
vax
Maestru
Bun oare cine ma inervat deoarece contul meu de rau vasir sa dus pe apa sambetei ,daca ei vor sa castige asa hai sa ai lasam singuri si sa ne stergem conturile ,este o propunere nu trebuie sa faceti neaparat asa dar sunt prea nervos
06-01-2014 01: 24
felisara
Maestru
Rău
avatar
hai sa vedem partea pozitiva a lucrurilor - acum nu mai avem pioni SmileSmileSmile
06-01-2014 01: 25
NYK10
Maestru
Rău
avatar
Wink
06-01-2014 01: 27
Zisgruia
Maestru
Rău
avatar
Sad
06-01-2014 01: 27
vax
Maestru
Bun se stie de cine vorbesc nu de prietenii si colegii mei sa nu se inteleaga gresit
06-01-2014 01: 29
vax
Maestru
Bun mai cum or reusii unii sa fie duplicitari , sunt convins ca nu au nici o valoare ca oameni , niste pleava a societatii si aici isi arata adevarata fata
06-01-2014 01: 31
felisara
Maestru
Rău
avatar
eu cred ca si spionajul face parte din joc
din pacate noi nu am fost in stare sa gasim spionul
06-01-2014 01: 35
Şters

avatar
oricum nu este cinstit fata de cei care si-au pierdut conturile, au investit si bani aici, nu asa se castiga
si eu sunt pentru boicot, care veti mai juca sa nu le acceptati nici un nap in lumile viitoare!
vom vota si vom hotara, eu votez pentru stergerea simultana a conturilor...
practc oferind parolele altora am incalcat ceva din termeni si conditii, dar daca ne rugam frumos la staf putem afla cine a facut asta, dar nu si cine le-a dat parolele!
si de spioni nu cred ca am scapat! Smile
06-01-2014 01: 42
felisara
Maestru
Rău
avatar
nici mie nu mi se paree cinstit fata de cei care si-au pierdut conturile mai ales daca au investit si bani aici,
si clar ca nu asa se castiga - nu e onorabil
dar pana acum nu mai avem spioni in fratie ca deocamdata eu sunt la butoane pe posr de lider Smile
06-01-2014 01: 48
Şters

avatar
spion poate si oricine, chiar si eu, e suficient sa dai parolele si se ocupa altcineva de furarea conturilor! Wink
ideea cu gasca lui Ene a fost buna, sanse de a patrunde spioni acolo au fost mai mici!
06-01-2014 01: 50
felisara
Maestru
Rău
avatar
in orice caz in fratie nu ii reprimim numai pe cei 100% siguri
06-01-2014 02: 10
Şters

avatar
eu cred ca responsabil e imperiul roman, ce ziceti?
06-01-2014 02: 12
gogaie
Lider
Bun
avatar
nu avea parola
06-01-2014 02: 20
Şters

avatar
fa o lista cu cine o avea si cu vizitatorii lor si ai sa-ti dai seama!Wink
06-01-2014 02: 22
Şters

avatar
am zis de imperiul roman ca a mai fost la nemurici prin lumile trecute
06-01-2014 07: 54
Şters

avatar
nu cred ca e Spartacus, dar toleranta fata de suspectipoate fi cauza
06-01-2014 08: 06
Truth
Nu este un membru
Bun deci...nu mai faceti presupuneri...lista a fost data numai celor vechi....conturile au fost blocate dupa lista ,inclusive imperiul-roman si baraba si karina care au avut alte parole...folositi doar un topic pentru comentarii
06-01-2014 08: 06
veninoasa
Maestru
Rău am zis de spartacus ca si el a fost la nemurici si nu odata
si nu este asta singura banuiala
dar ma rog nu cred ca mai conteaza
06-01-2014 08: 13
Şters

avatar
ai dreptate, nu mai conteaza, oricum pentru mine e ultima lume Wink
06-01-2014 08: 15
veninoasa
Maestru
Rău asa ai spus mereu FRATIOARE
este prea tentant pentru tine sa stai deoparte
ups iar m-a luat gura pe dinainte
Deci pana aici in acea noapte asa a inceput toti au fost dati afara de momaie si dupa un mic interval au inceput sa intre in fratie....oare de cine?Cum de au putut discuta ce e mai sus?daca a fost unul care a furat contul cum a putut dirija totul?imposibil...aici a fost aranjat cred eu....dar hai sa continuam mai departe....
Crezand ca vor sa faca organizarea cum spusese cineva...
Tabel de discuţii » Opinii
30-12-2013 10: 26
Leonhard
Maestru
Bun
avatar
Ce am de spus va fi plictisitor pentru unii, neinteresant pentru altii, pe alocuri deranjant, criticabile unele pasaje dar imi asum riscul.
Analiza situatiei in prezent:
- mai sunt apoximativ 3 luni pana la finalul jocului
- fratii: MF& ZdC& HG (100 conturi, cca 640 sate) versus N&VdZ (56 conturi, cca 340 sate). Avantaj NOI. Ca sa fie mai simplu ma voi referi de acum la NOI si EI.
- NOI am colonizat in 2 zone diferite, EI in acceasi zona. Cei mai vulnerabili sunt Zimbrii. Avantaj EI.
- toate fratiile au majoritatea satelor in clustere. Egalitate
- Atacatori, NOI: Felisara, Tariel, Vav, Zisgruia si uneori Mugurel,VasiR, Nik, posibil: Valip, Caocao. EI: BlackAdder, Pawn, Xena, Voicu, Jokerul, Bazdaci si posibil: Simmus, Sitros, Aurora66, Myhaid. Eu cred ca avantaj au EI.
- NOI avand mai multe conturi rele care ar trebui sa produca armata de aparare, firesc ar fi, sa fim in avantaj la capitolul aparare

Opinie: sa jucam in principal in aparare, incercand sa gasim primii amuleta K.

Actiuni necesare:
- pastratorul de pergamente trebuie sa aiba in medie 10 orase in cluster. Nu era obligatia lui sa trimita colonie in afara clusterului.
- TOTI jucatorii buni sa aiba templul la nivel maxim in fiecare oras. Daca nu aveti locuri libere demolati orice cladire. Templul este mult mai important acum. In majoritatea cazurilor K-ul a fost gasit in aceste temple. Mai este timp pentru a trimite o colonie in zone izolate. Izolat nu inseamna la ani lumina, ci undeva cat mai aproape de cluster unde sa nu existe sate dezvoltate.
- jucatorii rai sa "planteze" cate un templu in fiecare oras in care acest lucru este posibil. Am jucat in 2 lumi in care K-ul a fost gasit de conturile rele.
- pe 2-3 armate sa fie amuletele I,N,G,A,R,T,H,U,R (daca sunt mai multe cu atat mai bine)
- aceste armate se plaseaza la momentul oportun in anumite puncte ale cluterului sau chiar in afara lui si vor fi descarcate pe orasul in care s-a gasit K-ul, indiferent al cui jucator este acel oras. Se castiga timp pretios nemaifiind necesara teleportarea.
- hotarati urgent care raman conturile de atac. Doar acei jucatori produc artilerie si, intotdeauna ar trebui sa mai existe 1-2 "asi in maneca". Atacatorii sa isi faca propriul "clan" sau "gashca" sau ce-o fi, sa ia hotarari impreuna si actiunile lor sa fie organizate. Intr-un atac organizat se pot distruge 10-15 orase ale adversarilor. Felisara, Vav, Mugurel si Tariel au participat la asemenea actiuni pe com sau pe ro si au experienta....Din pacate asta ni se poate intampla si noua....
-...si aici intervine apararea. Jucatorii rai, care au putina artilerie, sa o trimita in unul din atacurile organizate si dupa ce o pierd sa produca exclusiv cavaleri. Formati grupe de aparare cu cate 30-40k cavaleri/grupa, amplasate la nu mai mult de 13-15 min una de alta, cu care sa se poata interveni. Pentru ca un oras sa nu fie distrus trebuie trimisa in aparare de 3-4 ori mai multa armata decat cea care ataca. Puneti santinele si pe conturile bune.

Liderul nu poate conduce singur o fratie. Este un om cu o viata proprie dincolo de joc si nu avem dreptul de a pune totul pe umerii lui. Isi alege o echipa, echipa in care fiecare are anumite sarcini. La lider ajung toate informatiile si ia deciziile finale.
Si revin la o veche durere: nu exista jucatori mai mult sau mai putini importanti. Fiecare isi are propriul rol si valoare in fratie. Cand vom invata sa ne respectam partenerii si adversarii vom face un mare pas inainte.
30-12-2013 17: 55
Leonhard
Maestru
Bun
avatar
ai uitat sa scri: semnat Gupta;)
eu voi continua facand referire la toti jucatorii din toate fratiile. inactivi sau mai putini activi sunt peste tot dar parca intotdeauna mai mult la NOI decat la EI:)SmileSmile
sa le dam o "forma" conturilor mai putin active: sa faca temple. verficarea si chiar imbunatirea templelor o facem prin vizitatori;)
02-01-2014 15: 52
Şters

avatar
SABIA!!! cine are tupeu si responsabilitate sa taie in carne vie??
02-01-2014 15: 53
Şters

avatar
SABIA!!! cine are tupeu si responsabilitate sa taie in carne vie??

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
04-01-2014 20: 16
gogaie
Lider
Bun
avatar
pai ar trbui sa fii printer primii si daca stau sa ma gandesc ...PRIMUL
04-01-2014 20: 18
gogaie
Lider
Bun
avatar
cel mai OLD...cel mai ...GOOD...cel mai COOL.....cel mai SUCAR
04-01-2014 20: 22
Leonhard
Maestru
Bun
avatar
Nu am pretentia ca sunt atoatestiutoare dar am acumulat ceva experienta in jocul asta si, cel mai important am jucat si in aceeasi echipa cu nemuritorii.
Ce am scris pe acest topic este o parte destul de importanta a ceea ce cred despre aceasta lume. Mai aruncati o privire cand aveti timp.
Nu lasati orgoliul sau indiferenta sa fie mai presus de interesele fratiei.
04-01-2014 20: 28
momaie
Maestru
Rău
avatar
Cine mai considera ca aceasta fratie mai merita luptat pentru ea,daca nu haideti sa ne stergem conturile cu totii si sa stam cu burta la televizor.Nu fac pe lupul moralist pentru ca nici io nu fac multe dar......daca nu cu noi cei de aici ,atunci cu cine?.Cei putini nu pot face cat 5 ca nu au cum.
04-01-2014 20: 36
NYK10
Maestru
Rău
avatar
Eu unul cred ca se merita si voi lupta singur daca este cazul,iar cine nu crede ca meriata sa fie alaturi de aceasta minumata fratie sa-si stearga ei conturile si sa ne lese in pace !
04-01-2014 20: 51
Mugurel
Maestru
Rău
avatar
Eu unul va spun ca ma gadil in buric si ma uit la televizor si mai arunc un ochi pe aici ,dar credeti-ma ca eu daca aveam armata distrugeam orasele spionilor de la noi acum doar cezar, dar nu am, ce pot sa fac decat sa STAU CU BURTA LA TELEVIZOR .am vazut ca sunt la noi armate foarte mari, si ei nu au in aparare mai mult de 60k de cavaleri. credeti-ma ca am vrut noaptea sa intru la Vasir ,Nyk sau Caocao sa le iau armata sa distrug .DAR nu am putut pentru ca ei au muncit pentru ea . hotarativa ce faceti cu acele orase dar sa nu fie prea tarziu..........
04-01-2014 21: 06
Leonhard
Maestru
Bun
avatar
Nik stii bine ca in general in fratie sunt cam 10 conturi foarte active, iar ceilalti intra cand pot si au timp nefiind "virusati" ca noi:). Ne bazam insa si pe ei pentru ca ajuta cat pot fratia.
Nu are rost sa cautam vinovati pentru ca nu exista. Fiecare are un motiv bine intemeiat pentru stilul de joc adoptat. Nu suntem la fel si de aici tot farmecul:)
Dar chiar a venit vremea sa stangem randurile, sa ne acceptam unii altora minusurile si sa ne recunoastem meritele.
Nu trebuie "sa-mi placa ochii tai" dar trebuie sa fac impreuna cu tine o echipa cat se poate de buna...asta e un exemplu general nu se refera la Nik in mod particular:)
REVIN...la continuare...dupa ce s-a inceput calvarul am intrat sa vad vizitatorii mei si spre surprinderea mea,cand erau atacurile erau urmatorii on si la interval de cateva zeci de minute s-a intrat in fratie cate unul ca se ajunsese la ora 2 si ceva cam 7-8 membri iar la ora 3 jumate erau deaja 17 membri...culmea ca eu eram on si nu primisem invitatie....
ASTA ESTE LA CATEVA MINUTE DUPA CE TOTI ERAU AFARA DATI...
Nume Ultima oară online Nume Ultima oară online
adriana1 Ultimele 7 ore barbeka Ultimele 4 ore
cory Ultimele 7 ore dany Ultimele 9 ore
Darius Ultimele 5 minute del1q Ultimele 76 zile
dinkaru Ultimele 2 ore dorel1 Ultimele 12 ore
felisara Ultimele 7 minute felisara1 Ultimele 27 minute
gogaie Ultimele 5 minute Inna Ultimele 14 minute
Kamenare Ultimele 5 minute momaie Ultimele 14 minute
Mugurel Ultimele 5 minute NYK10 Ultimele 5 minute
ovip Ultimele 8 minute pds810930 Ultimele 105 zile
pufosul1 Ultimele 23 ore reginanoptii Ultimele 22 minute
silent_killer Ultimele 5 ore sorynif Ultimele 13 ore
Steli0i0i Ultimele 27 minute Th0r Ultimele 67 zile
Th0r1 Ultimele 7 zile Truth Ultimele 2 ore
tuneaf Ultimele 5 ore valip Ultimele 5 minute
vasiR Ultimele 5 minute Zisgruia Ultimele 5 minute
Zorel Ultimele 4 ore
aici este cam la 1 jumate noaptea:
Listă de prieteni
Nume Ultima oară online Nume Ultima oară online
adriana1 Ultimele 7 ore barbeka Ultimele 4 ore
cory Ultimele 7 ore dany Ultimele 9 ore
Darius Ultimele 12 minute del1q Ultimele 76 zile
dinkaru Ultimele 5 minute dorel1 Ultimele 12 ore
felisara Ultimele 5 minute felisara1 Ultimele 37 minute
gogaie Ultimele 5 minute Inna Ultimele 5 minute
Kamenare Ultimele 5 minute momaie Ultimele 24 minute
Mugurel Ultimele 10 minute NYK10 Ultimele 5 minute
ovip Ultimele 19 minute pds810930 Ultimele 105 zile
pufosul1 Ultimele 23 ore reginanoptii Ultimele 5 minute
silent_killer Ultimele 5 ore sorynif Ultimele 13 ore
Steli0i0i Ultimele 37 minute Th0r Ultimele 67 zile
Th0r1 Ultimele 7 zile Truth Ultimele 2 ore
tuneaf Ultimele 5 ore valip Ultimele 7 minute
vasiR Ultimele 5 minute Zisgruia Ultimele 5 minute
Zorel Ultimele 4 ore
Tabel de discuţii » INFORMARE
06-01-2014 03: 06
felisara1
Maestru
Bun
avatar
Asta noapte nemuritorii ne-au furat majoritatea conturilor care erau pe PC si ne-au dat pe toti afara din fratie.
Conturile vasir, momaie, valip. sonick, caocao, BOBO, dinkarukadin, imperiul_roman, baraba, sunt in mana nemuritorilor.
Proprietarii sa incerce sa le recupereze scriind e-mail la upjer.
Sad
06-01-2014 03: 37
Darius
Maestru
Rău Rectificare: teodorus a fost si el pe mana hotilor si i-a fost sters contul, ca si al lui dinkarukadin.
06-01-2014 06: 17
gogaie
Lider
Bun
avatar
cei care puteti refaceti-va parola prin accesarea mail-ului.Cand incercati sa introduceti parola va spune chiar dedesupt ca daca ati uitat-o ,ma rog ,scrie ceva acolo.
Asa ca vasi-r a disparut dupa ultima postare facuta tot aici...
06-01-2014 10: 54
Şters

avatar
nu are nici o legatura cu atacaurile de pe gogaie:)SmileSmileSmileSmile
06-01-2014 11: 24
Şters

avatar
oare daca un hot iti da lucrurile furate scapa de pedeapsa?
sau hotia nu conteaza, hotul neprins negustor cinstit se numeste?
ce garantiiavem ca nu vor face alte chestii cu trupe care trec in aparare, etc
06-01-2014 11: 30
Şters

avatar
eu am avt o dovada de joc corect si cinstit de la nemuritori in ultimile doua trei saptamani, asa ca va rog sa ma scutiti cu cinstea lor, ei au deviza: pentru a castiga totul e permis! nu-i deloc normal! Sad
Legat e trupe au fost pierderi minore doar 2-3 care au rupt mai mult ca sa fie treaba bine facuta....trageti concluzii si voi!
skimmere
skimmere

Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/02/2013
Varsta : 44
Localizare : Austria

http://fraternitatea-balance.blogspot.co.at/2012/03/date-despre-

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  skimmere Mier Ian 08, 2014 6:37 am

eu cred ca s-a actionat in modul cel mai prost....si aici au fost maiestrii nostri.!

Daca vor sa faca o combinatie s-au ferit de mine na...de frica si neincrede dar pacat....si totusi poate va pot ajuta pe viitor....
DECI:
CERETI sa va inapoieze banii inapoi cu acuzatii grave care sa le aduceti sistemului...furtul de parola daca se face sa nu se poata sterge contul decat cu confirmarea pe vechea adresa si nu noua!
Cereti la admin de Romania ,cat mai multe solicitari,postati pe forumul romanesc nemultumiri si eu zic ca se va rezolva deoarece si eu am procedat in trecut la aceste lucruri pana am obtinut ce era al meu!
SUCCES!
skimmere
skimmere

Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/02/2013
Varsta : 44
Localizare : Austria

http://fraternitatea-balance.blogspot.co.at/2012/03/date-despre-

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  Achile Mier Ian 08, 2014 7:18 am

Sunt in criza de timp dar voi reveni pentru ca nu sunt de acord cu unele din concluziile tale Skim. Si o sa motivez aducand si argumente.
Ceea ce este clar pentru toti este faptul ca unul din noi este vinovat pentru ce s-a intamplat, fie ca a dat parola, fie ca a facut-o cu mana lui. Dar indiferent cine este acea persoana, nu a apartinut niciodata fratiei noastre, decat eventual cu numele.

Achile
Lider
Lider

Mesaje : 76
Data de inscriere : 24/08/2012

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  skimmere Mier Ian 08, 2014 7:27 am

atunci macar recuperarea banilor...dar cum toata lumea se alarmeaza dece nu scriu si la adminul romanesc,sau pe forum....hai sa facem cunoscut faptul la toata lumea nu!eu asa as face...
skimmere
skimmere

Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/02/2013
Varsta : 44
Localizare : Austria

http://fraternitatea-balance.blogspot.co.at/2012/03/date-despre-

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty FURTUL DE CONTURI

Mesaj  nyk10 Mier Ian 08, 2014 7:45 am

Buna
Pt. mine aceasta situatie este foarte simplu de rezolvat,administratul poate sa vada cine a intrat pe conturi si sa reseteze jocul inapoi de atunci,sa ne spuna cine a fost .Ceea ce a facut acea persoana este un furt,nu se poate sa intri pe contul cuiva sa faci asa ceva,vina este si a noastra dar si celor de la Upjers pt. ca au un sistem de securitate care permite acest gest.

nyk10
Vizitator


Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  skimmere Mier Ian 08, 2014 7:52 am

nik,se poate acuza sistemul doar pentru sistemul de securizare slab,cea cu confirmarea parolei,dar ca resetare nu cred ca o vor face nemtii,tot nemtii au vina ca nu au facut un back-up ,care in mod normal se face in 3 intervale cum lumea tine 6 luni odata la 2 luni.Apoi adminul romanesc trebuie sa verifice si asta ,dar trebuie postata si pe forumul torpia.Se poate vedea ip si localizarea...
mai multe reclamatii cu atat mai bine....dar scrieti si la adminul roman care il gasiti pe forum torpia,si mai mult il puteti acuza de incompetenta daca nu se va ocupa urgent!
skimmere
skimmere

Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/02/2013
Varsta : 44
Localizare : Austria

http://fraternitatea-balance.blogspot.co.at/2012/03/date-despre-

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  skimmere Mier Ian 08, 2014 8:00 am

ce ar fi fost daca jucam si eu pe rau si aveam acces la parola aia magica ...acum eram sa fiu eu vinovatul...sunt sigur de asta!
skimmere
skimmere

Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/02/2013
Varsta : 44
Localizare : Austria

http://fraternitatea-balance.blogspot.co.at/2012/03/date-despre-

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  vitaminaa Mier Ian 08, 2014 8:10 am

skimmere a scris:ce ar fi fost daca jucam si eu pe rau si aveam acces la parola aia magica ...acum eram sa fiu eu vinovatul...sunt sigur de asta!


expre nu ti-am dat parola..si lista cu parole...asa esti curat ca un bebelus
vitaminaa
vitaminaa
Lider
Lider

Mesaje : 307
Data de inscriere : 22/08/2012

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  vitaminaa Mier Ian 08, 2014 8:14 am

vitaminaa a scris:
skimmere a scris:ce ar fi fost daca jucam si eu pe rau si aveam acces la parola aia magica ...acum eram sa fiu eu vinovatul...sunt sigur de asta!


expre nu ti-am dat parola..si lista cu parole...asa esti curat ca un bebelus

si aia cu prietenii on,nu vizitatorii on cum ai scris mai sus gresit,la ora aia momaie ,vasi,sonick erau conturi manevrate ..nu poti pune baza pe prezenta de la ora aia...si nu stiu cum ti-a scapat adresa de mail care a ramas agatata pe momaie
vitaminaa
vitaminaa
Lider
Lider

Mesaje : 307
Data de inscriere : 22/08/2012

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  skimmere Mier Ian 08, 2014 8:21 am

Da manevrate....
dece mugurel nu mi-a zis ca a schimbat parola???la karina....
apoi dece nu mi-au raspuns la mesaje in noaptea aceea?
Wink)) gogaie 06-01-2014 02:46:43
salut NYK10 06-01-2014 02:01:37
??? Şterse 06-01-2014 00:42:42
??? gogaie 06-01-2014 00:06:11
salut valip 05-01-2014 23:59:19
RE: salut Şterse 05-01-2014 23:46:50
buna felisara 05-01-2014 23:08:35
skimmere
skimmere

Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/02/2013
Varsta : 44
Localizare : Austria

http://fraternitatea-balance.blogspot.co.at/2012/03/date-despre-

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  skimmere Mier Ian 08, 2014 8:22 am

Da manevrate....
dece mugurel nu mi-a zis ca a schimbat parola???la karina....
apoi dece nu mi-au raspuns la mesaje in noaptea aceea?
Wink)) gogaie 06-01-2014 02:46:43
salut NYK10 06-01-2014 02:01:37
??? Şterse 06-01-2014 00:42:42
??? gogaie 06-01-2014 00:06:11
salut valip 05-01-2014 23:59:19
RE: salut Şterse 05-01-2014 23:46:50
buna felisara 05-01-2014 23:08:35
skimmere
skimmere

Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/02/2013
Varsta : 44
Localizare : Austria

http://fraternitatea-balance.blogspot.co.at/2012/03/date-despre-

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  Gupta Mier Ian 08, 2014 8:27 am

vitaminaa a scris:
skimmere a scris:ce ar fi fost daca jucam si eu pe rau si aveam acces la parola aia magica ...acum eram sa fiu eu vinovatul...sunt sigur de asta!


expre nu ti-am dat parola..si lista cu parole...asa esti curat ca un bebelus
si mie de ce nu mi-ai dat-o? eram dubios?
Gupta
Gupta
Fondator
Fondator

Mesaje : 99
Data de inscriere : 22/08/2012
Localizare : Bacau

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  vitaminaa Mier Ian 08, 2014 8:30 am

skimmere a scris:Da manevrate....
dece mugurel nu mi-a zis ca a schimbat parola???la karina....
apoi dece nu mi-au raspuns la mesaje in noaptea aceea?
Wink)) gogaie 06-01-2014 02:46:43
salut NYK10 06-01-2014 02:01:37
??? Şterse 06-01-2014 00:42:42
??? gogaie 06-01-2014 00:06:11
salut valip 05-01-2014 23:59:19
RE: salut Şterse 05-01-2014 23:46:50
buna felisara 05-01-2014 23:08:35

la karina nu a schimbat-o mugurel ci cel care avut lista...a schimbat la toate conturile..cat a fost la mine karina a mers cu parola veche si chiar seara cand am plecat la nani karina era cu parola pusa de tine
la gogaie era feli si avea treaba sa bage conturile la loc
valip la fel..era accesat de hot
la valip era spionul
vitaminaa
vitaminaa
Lider
Lider

Mesaje : 307
Data de inscriere : 22/08/2012

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  skimmere Mier Ian 08, 2014 8:32 am

nu vreau sa zic ca el ar fi....
salut
Către valip
Dată 05-01-2014 23:59:19
cherestea vrei?(Nici u raspuns dat....)
dar cine lipseste din lista data de gogaie?
06-01-2014 09: 17
gogaie
Lider
Bun
avatar
momaie l-a dat afară pe felisara din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:48:44
momaie l-a dat afară pe Zisgruia din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:48:38
momaie l-a dat afară pe Darius din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:48:32
momaie l-a dat afară pe AdamIulian din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:48:00
momaie l-a dat afară pe Flower din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:52
momaie l-a dat afară pe Mugurel din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:43
momaie l-a dat afară pe Leonhard din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:37
momaie l-a dat afară pe Athena din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:29
momaie l-a dat afară pe silent_killer din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:22
momaie l-a dat afară pe pufosul1 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:06
momaie l-a dat afară pe fighter111 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:00
momaie l-a dat afară pe tytan7 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:46:53
momaie l-a dat afară pe wtf din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:46:30
momaie l-a dat afară pe Spartacus din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:57
momaie l-a dat afară pe pds810930 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:51
momaie l-a dat afară pe dacii_liberi din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:46
momaie l-a dat afară pe Lara din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:40
momaie l-a dat afară pe gnom din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:33
momaie l-a dat afară pe adriana1 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:26
momaie l-a dat afară pe teodorus din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:20
momaie l-a dat afară pe pufosul din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:05
momaie l-a dat afară pe Ingerulnegru din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:59
momaie l-a dat afară pe imperiul_roman din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:50
momaie l-a dat afară pe Gladiatoru din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:44
momaie l-a dat afară pe adyp din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:36
momaie l-a dat afară pe sorynif din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:30
momaie l-a dat afară pe wartwolf din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:23
momaie l-a dat afară pe magma din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:03
momaie l-a dat afară pe baraba din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:57
momaie l-a dat afară pe lala din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:50
momaie l-a dat afară pe vax din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:43
momaie l-a dat afară pe dinkarukadin din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:37
momaie l-a dat afară pe ice-bird din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:31
momaie l-a dat afară pe vasiR din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:24
momaie l-a dat afară pe joon din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:14
momaie l-a dat afară pe domnitasoim din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:42:55
momaie l-a dat afară pe Lycan din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:42:47
momaie l-a dat afară pe Karina din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:42:04
momaie l-a dat afară pe Moonblood din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:52
momaie l-a dat afară pe zmeu din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:35
momaie l-a dat afară pe Kamenare din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:28
momaie l-a dat afară pe doryval din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:21
momaie l-a dat afară pe bumble-bee din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:14
momaie l-a dat afară pe veninoasa din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:59
momaie l-a dat afară pe caocao din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:51
momaie l-a dat afară pe dorel1 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:44
momaie l-a dat afară pe felisara1 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:18
momaie l-a dat afară pe Superdecebal din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:10
<< Mai nou | Mai vechi >>
skimmere
skimmere

Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/02/2013
Varsta : 44
Localizare : Austria

http://fraternitatea-balance.blogspot.co.at/2012/03/date-despre-

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  vitaminaa Mier Ian 08, 2014 8:36 am

skimmere a scris:nu vreau sa zic ca el ar fi....
salut
Către valip
Dată 05-01-2014 23:59:19
cherestea vrei?(Nici u raspuns dat....)
dar cine lipseste din lista data de gogaie?
06-01-2014 09: 17
gogaie
Lider
Bun
avatar
momaie l-a dat afară pe felisara din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:48:44
momaie l-a dat afară pe Zisgruia din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:48:38
momaie l-a dat afară pe Darius din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:48:32
momaie l-a dat afară pe AdamIulian din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:48:00
momaie l-a dat afară pe Flower din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:52
momaie l-a dat afară pe Mugurel din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:43
momaie l-a dat afară pe Leonhard din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:37
momaie l-a dat afară pe Athena din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:29
momaie l-a dat afară pe silent_killer din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:22
momaie l-a dat afară pe pufosul1 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:06
momaie l-a dat afară pe fighter111 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:47:00
momaie l-a dat afară pe tytan7 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:46:53
momaie l-a dat afară pe wtf din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:46:30
momaie l-a dat afară pe Spartacus din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:57
momaie l-a dat afară pe pds810930 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:51
momaie l-a dat afară pe dacii_liberi din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:46
momaie l-a dat afară pe Lara din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:40
momaie l-a dat afară pe gnom din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:33
momaie l-a dat afară pe adriana1 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:26
momaie l-a dat afară pe teodorus din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:20
momaie l-a dat afară pe pufosul din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:45:05
momaie l-a dat afară pe Ingerulnegru din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:59
momaie l-a dat afară pe imperiul_roman din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:50
momaie l-a dat afară pe Gladiatoru din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:44
momaie l-a dat afară pe adyp din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:36
momaie l-a dat afară pe sorynif din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:30
momaie l-a dat afară pe wartwolf din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:23
momaie l-a dat afară pe magma din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:44:03
momaie l-a dat afară pe baraba din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:57
momaie l-a dat afară pe lala din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:50
momaie l-a dat afară pe vax din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:43
momaie l-a dat afară pe dinkarukadin din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:37
momaie l-a dat afară pe ice-bird din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:31
momaie l-a dat afară pe vasiR din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:24
momaie l-a dat afară pe joon din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:43:14
momaie l-a dat afară pe domnitasoim din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:42:55
momaie l-a dat afară pe Lycan din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:42:47
momaie l-a dat afară pe Karina din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:42:04
momaie l-a dat afară pe Moonblood din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:52
momaie l-a dat afară pe zmeu din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:35
momaie l-a dat afară pe Kamenare din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:28
momaie l-a dat afară pe doryval din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:21
momaie l-a dat afară pe bumble-bee din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:41:14
momaie l-a dat afară pe veninoasa din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:59
momaie l-a dat afară pe caocao din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:51
momaie l-a dat afară pe dorel1 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:44
momaie l-a dat afară pe felisara1 din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:18
momaie l-a dat afară pe Superdecebal din fraternitatea MAGIC FIGHT. 05-01-2014 23:40:10
<< Mai nou | Mai vechi >>


mi-e greu sa stau sa cercetez acum dar cu contul valip a fost atacat momaie
vitaminaa
vitaminaa
Lider
Lider

Mesaje : 307
Data de inscriere : 22/08/2012

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  vitaminaa Mier Ian 08, 2014 8:42 am

uite care e treaba Spartacus ...tu vrei sa deznozi niste fire dar iti lipsesc datele principale.........inafara de parola comuna a circulat o lista cu toate conturile cu parole ..erau conturile celor noi fiecare cu parola lui si conturile celor vechi cu parola comuna intitulata PC...deci ,cineva a pus mana pe lista pentru ca si pe imperiul roman l-a blocat,si pe baraba cei care aveau alte parole decat PC.....deci spionul a pus mana pe lista si a stiut si parola comuna care era la a 2 a schimbare
vitaminaa
vitaminaa
Lider
Lider

Mesaje : 307
Data de inscriere : 22/08/2012

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  vitaminaa Mier Ian 08, 2014 8:53 am

vitaminaa a scris:uite care e treaba Spartacus ...tu vrei sa deznozi niste fire dar iti lipsesc datele principale.........inafara de parola comuna a circulat o lista cu toate conturile cu parole ..erau conturile celor noi fiecare cu parola lui si conturile celor vechi cu parola comuna intitulata PC...deci ,cineva a pus mana pe lista pentru ca si pe imperiul roman l-a blocat,si pe baraba cei care aveau alte parole decat PC.....deci spionul a pus mana pe lista si a stiut si parola comuna care era la a 2 a schimbare


si pe karina;)
vitaminaa
vitaminaa
Lider
Lider

Mesaje : 307
Data de inscriere : 22/08/2012

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  skimmere Mier Ian 08, 2014 8:53 am

perfect si dece nu spui direct ca sa tragem concluzii,sa ajutam cu ideei???
skimmere
skimmere

Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/02/2013
Varsta : 44
Localizare : Austria

http://fraternitatea-balance.blogspot.co.at/2012/03/date-despre-

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  vitaminaa Mier Ian 08, 2014 9:16 am

skimmere a scris:perfect si dece nu spui direct ca sa tragem concluzii,sa ajutam cu ideei???

ce vrei mai direct de atat.....a spart contul momaie ,a pus mana pe lista si restul a fost simplu...ce nu iese la socoteala este de unde a stiut PC..dar nu mai conteaza
vitaminaa
vitaminaa
Lider
Lider

Mesaje : 307
Data de inscriere : 22/08/2012

Sus In jos

Torpia varianta 2013-2014 MF Empty Re: Torpia varianta 2013-2014 MF

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum